2013 – XII.-C

Iskola neve: HORVÁTH JÁNOS ELMÉLETI LÍCEUM

Osztály/szak: FILOLÓGIA szak

Osztályfőnök: prof. Szabó Melinda

 

  1. ÁRPÁSI SZABOLCS-JÓZSEF
  2. BALLA ANITA-KITTI
  3. BALOGH ZOLTÁN
  4. BARICSÁN ÁRON-ZOLTÁN
  5. BORSI NORBERT
  6. CSORDÁS KLÁRA
  7. CSORDÁS ZSUZSANNA
  8. ERDEI LÓRÁNT-ROLAND
  9. FODOR BETTINA
  10. HORVÁTH NORBERT
  11. KIRÁLY ZOLTÁN
  12. KISS ÁGOTA-ERIKA
  13. KOZMA BRIGITTA
  14. LŐRINCZ ZSUZSA
  15. MAKAI MÁRIA ZENOVIA
  16. MESAROȘ CLARISA/ANDREA
  17. MIHÁLY DÁVID-LÁSZLÓ
  18. MÓZES MIHÁLY
  19. NAGY ELEONÓRA
  20. PAPP ANITA
  21. PÁVEL ÁKOS
  22. ROHODI BOTOND-KÁROLY
  23. SCHMIDT ARNOLD-PÉTER
  24. SZÁNTÓ-KOCSIS KINCSŐ
  25. TRANDAFIR GABRIEL
  26. TÓTH ZOLTÁN
  27. VARGA ERIKA
  28. ZEFFER DÁVID
  29. ZSIGÓ BRIGITTA

 

2013 – XII.-B

Iskola neve: HORVÁTH JÁNOS ELMÉLETI LÍCEUM

Osztály/szak: Természettudományok szak

Osztályfőnök: prof. Szász Pál

 

  1. ARDELEAN-KOTLÁR DÁVID
  2. BÁNYAI CRISTINA
  3. BUDÁR KRISZTINA
  4. CHIȘ ANDREA
  5. FARKAS MELÁNIA
  6. GÁSPÁR ORSOLYA
  7. GYÖRGY BÁLINT
  8. HORVÁTH ANDREA
  9. KIS DÁVID
  10. KOVÁCS IZOLDA
  11. KOVÁCS ZSEJKE-BERNADETT
  12. KOVÁCS ZSUZSA-RÉKA
  13. NAGY ATTILA-ÁDÁM
  14. PETŐ TAMARA-ANNA
  15. SOMOGYI ÁGOTA-BEÁTA
  16. SZABÓ ZSUZSA
  17. SZŰCS RÉKA-ANITA
  18. TÁRKÁNYI ZSOLT
  19. URI CSILLA-BOGLÁRKA
  20. VESPRÉMI ANDREA-EMESE
  21. ZELINA SÁNDOR

 

2013 – XII.A

Iskola neve: HORVÁTH JÁNOS ELMÉLETI LÍCEUM

Osztály/szak: MATEMATIKA-INFORMATIKA

Osztályfőnök: prof. Bondár Piroska

 

  1. ÁDÁM REBEKA
  2. BALLA JÚLIA AKSZA
  3. BALOGH FRANCISKA
  4. BARTA TIMEA
  5. BERTALAN KRISTÓF
  6. BORDÁS ANITA
  7. BURCĂ LAURA
  8. FEKETE ATTILA
  9. FORGÁCS ÁKOS
  10. GULYÁS JÓZSEF
  11. KOVÁCS KRISTÓF
  12. MAGYAR NORBERT
  13. MÁJER ÁKOS
  14. MOLNÁR NORBERT
  15. NAGY ALETTA
  16. NAGY EVELIN
  17. NAGY PETRA
  18. OPRA ALEX
  19. ŞERFEZEU KRISZTINA
  20. SZILÁGYI MÁRK
  21. TAKÁCS-Ü ALEX
  22. VERES MIRJAM
  23. ZELINA PETRA

 

Tanáraink

Vezetőség :

Nagy Gabriella – Igazgatónő

Moisa Livia-Erna – Aligazgatónő

Deák Andrea – Aligazgatónő

Pedagógus neve Tantárgy
ALMASI JUDIT Tanítónő
ANTAL MELINDA Kőzgazdaságtan
ANTAL ZSOLT Földrajz
BAIDIK MARGARETA Óvónő
BALAZSI EMA GYONGYI Tanítónő
BAJKO FRANCISC Román nyelv
BALLA ALEXANDRU Biológia
BALOGH ANITA Állampolgári nevelés
BARBU EDIT Biológia
BARDI GYONGYI AGNES Óvónő
BÁNHEGYESI ILDIKÓ MELINDA Tanítónő
BETUKER ENIKO MARIA Matematika
BODI AGNES BOGLARKA Tanítónő
BODI ANGELA KATO Óvónő
BODIS BEATA Tanítónő
BONDAR PARASCHIVA Fizika
BORBOLA MELINDA Történelem
BORDAS MARIA Vallás
BUZAS EVA AURELIA Angol nyelv
BUZAS ILDIKO KATALIN Óvónő
BUZI ORSOLYA Magyar nyelv
COZNICI GABRIELLA Tanítónő
DAROCZI NORBERT Kémia
DEAK ERIKA ANDREA Tanítónő
ERDEI ROZALIA Óvónő
FAZEKAS TÜNDE Óvónő
FLOREA KATALIN Pszichológia
FORGACS ENIKO Tanítónő
FUGEDY ANIKO ERZSEBET Tanítónő
GALAMBOS EDINA ILONA Tanítónő
HORVATH EVA GIZELLA Technológia
IANC DOROTEA LAURA Angol nyelv
JAKAB OTTO ATTILA Matematika
JUHOS MARTA ILDIKO Tanítónő
KIS EVA Tanítónő
KISS BEATA Óvónő
KONCZEY ERZSEBET Tanítónő
KOVACS ECATERINA Tanítónő
KOVÁCS IMOLA Magyar nyelv
KRISZTIK  CORNELIA Tanítónő
MARIAN NOEMI EVA Rajz
MATHE HELEN GYONGYI Tanitónő
MESZAROS ELENA Magyar nyelv
MIKE EDITH ZSUZSANNA Tanítónő
MEZEI MARTA Román nyelv
MOZES KATALIN VIOLA Óvónő
NAGY  GABRIELLA Kémia
OLAH MARIA Vallás
PERL EMESE Tanítónő
PETER EMESE Földrajz
PETER NORA Angol nyelv
POP MONIKA ANDREA Tanítónő
POSZERT MONIKA Óvónő
PUSCAS GRETA Óvónő
PUSKAS ENIKO Matematika
PUSKAS  NICOLAE Ének
REND ELISABETA Fizika
SCHEK CSABA Testnevelés
SIPOS AGNES Angol nyelv
SZABO MELINDA Magyar nyelv
SZUCS LENKE Óvónő
SZABÓ VIORICA Matematika – Fizika
SZUCS ANDREA RITA Tanítónő
TARNOKY BOTOND ZOLTAN Filozófia
TODOSI ANETT MARIA Tanítónő
VAKON ORSOLYA Vallás
VARGA EDITH Magyar nyelv
VARGA KOVACS SARA Tanítónő
VARODI IOAN GHEORGHE Testnevelés
VEGH MARGARETA Matematika
VÉKONY CSABA Informatika
VIGH ZITA Óvónő
ZATOSCHIL-BALLAI ZSUZSA Történelem
ZEFFER TIMEA Tanítónő

 

 

Gólyabál

Gólyák a tengeren! A 2015-ös gólyabál képekben!

11170341_936115816464435_6818056456818989936_n           12250034_936113703131313_1738338782274380324_n

12310719_936117359797614_5282054083712959898_n          12289646_936117023130981_6018575244930824922_n

12249684_936118089797541_2333346749271567967_n – Miklós Roland fellépőnk

 

Gólyák a 80-as években! A 2014-es gólyabál képekben!

1518021_674716215988098_2921218000631423760_n          11096681_674716075988112_8269888583003434085_n11071148_674715969321456_5027997460772982494_n          11048674_674715755988144_5407652593607137531_n

Gólyák a mesében! A 2013-as gólyabál képekben! 1977261_483447721781616_6981989416317480605_n          10153777_483447961781592_4459885074707650931_n        1800211_483447785114943_9176779818829618511_n          10168216_483447815114940_688575842381374908_n

10169291_483447691781619_109215394827315937_n – Kun Zsolt fellépőnk

Gólyabál az élő show! A 2012-es gólyabál képekben!    11216256_936117746464242_6392912444891305634_n

222066_257788301014227_1915451293_n          25058_257789011014156_662503106_n

531901_257790701013987_545580843_n – Nyertesek

 

 

 

Tanáraink

LISTA NOMINALĂ CU PERSONALUL DE LA LICEUL TEORETIC “HORVÁTH JÁNOS” MARGHITA

2015-2016

PERSONAL DIDACTIC
Nr. crt. Nume prenume Funcția
1 NAGY GABRIELLA director
2 KISS BEATA director adjunct
3 REND ELISABETA director adjunct
4 BAIDIK MARGARETA educatoare
5 BARDI GYONGYI AGNES educatoare
6 BUZAS ILDIKO KATALIN educatoare
7 ERDEI  ROZALIA MARIANA educatoare
8 FAZEKAS  TUNDE educatoare
9 GASPAR RENATA ERZSEBET educatoare
10 MOZES KATALIN VIOLA educatoare
11 PORKOLAB LORELLA ILONA educatoare
12 POSZERT MONIKA educatoare
13 VIGH ZITA educatoare
14 PUȘCAȘ GRETA educatoare – CIC
15 ALMASI  JUDIT învățătoare
16 BALAZSI EMA GYONGYI învățătoare
17 BANHEGYESI ILDIKO MELINDA învățătoare
18 BODI AGNES BOGLARKA învățătoare
19 BODIS BEATA învățătoare
20 COZNICI GABRIELLA învățătoare
21 DEAK ERIKA ANDREA învățătoare
22 FORGACS ENIKO învățătoare
23 FUGEDY ANIKO ERZSEBET învățătoare
24 GALAMBOS EDINA ILONA învățătoare
25 JUHOS MARTA ILDIKO învățătoare
26 KIS  EVA învățătoare
27 KONCZEY ERZSEBET învățătoare
28 KRISZTIK CORNELIA învățătoare
29 MATE HELEN GYONGYI învățătoare
30 MIKE EDITH ZSUZSANNA învățătoare
31 NAGY ANETT MARIA învățătoare
32 PERL EMESE învățătoare
33 POP MONIKA ANDREA învățătoare
34 SELINGA TIMEA învățătoare
35 SZUCS ANDREA RITA învățătoare
36 VARGA KOVACS SARA învățătoare
37 ZEFFER TIMEA învățătoare
38 ANTAL ZSOLT profesor
39 BALLA ALEXANDRU profesor
40 BARBU EDIT profesor
41 BENDE ORSOLYA profesor
42 BETUKER ENIKO MARIA profesor
43 BONDAR PARASCHIVA profesor
44 BORBOLA MELINDA profesor
45 BORDAS MARIA profesor
46 BUZAS EVA AURELIA profesor
47 DAROCZI NORBERT SANDOR profesor
48 DUMITRESCU CONSTANTIN GABRIEL profesor
49 ECSEDI INGRID profesor
50 ERDEI  HAJNAL KATALIN profesor
51 FARKAS CECILIA REBEKA profesor
52 FLOREA KATALIN profesor
53 FLORUNCUT ERIKA GABRIELLA profesor
54 GHEORGHIU ANDREA profesor
55 HORVATH EVA GIZELLA profesor
56 IANC DOROTEA LAURA profesor
57 IUHASZ SUSANA ALEXANDRINA profesor
58 JAKAB OTTO ATTILA profesor
59 JURCUT ALINA VOICHITA profesor
60 KISS MELINDA CSILLA profesor
61 KOROSI ERIKA profesor
62 KOVACS IMOLA profesor
63 LAZAR TEKLA BEATA profesor
64 MARIAN NOEMI EVA profesor
65 MEZEI MARTA profesor
66 MLADIN HERCUT ANCA MIHAELA profesor
67 MOISA LIVIA ERNA profesor
68 MOISI DANUT RAUL profesor
69 MOT ANCA DORINA profesor
70 OLAH  MARIA profesor
71 PUSKAS ENIKO profesor
72 PUSKAS NICOLAE profesor
73 SCHEK CSABA profesor
74 SZABO  VIORICA profesor
75 SZABO JOZSEF BOTOND profesor
76 SZABO MELINDA profesor
77 TAKO MONICA profesor
78 TOMA ALINA-CRISTINA profesor
79 VAKON ORSOLYA profesor
80 VARGA EDITH profesor
81 VARODI IOAN GHEORGHE profesor
82 ZATOSCHIL-BALLAI ZSUZSA profesor
83 PETER NORA profesor – CIC
84 ȘIPOȘ AGNES profesor – CIC
85 CUCIULA ANA ALINA profesor – CIC
PERSONAL DIDACTIC – AUXILIAR
Nr.crt. Nume prenume Funcția
1 KALMAR ILONA GYONGYI contabil șef
2 POETAR IRINA MARIA secretar șef
3 LUKACS ANTONETA secretar
4 STINEAN ANDREA EVA secretar
5 ILIUTA MIRELA administrator
6 UDREA VIORICA GETA administrator
7 BALOGH TUNDE bibliotecar
8 VEKONY CSABA ZOLTAN analist
PERSONAL NEDIDACTIC
Nr.crt. Nume prenume Funcția
1 BORZ TUNDE îngrijitor curăț.
2 DEBRECZENI MARIA ENIKO îngrijitor curăț.
3 FARCAŞ ELISABETA MONICA îngrijitor curăț.
4 FODOR EVA îngrijitor curăț.
5 HORVATH ERIKA-ANIKO îngrijitor curăț.
6 KOVACS EMILIA îngrijitor curăț.
7 KOVACS HAJNALKA îngrijitor curăț.
8 ORDOGH ERIKA îngrijitor curăț.
9 POP ANGELA îngrijitor curăț.
10 STEAC FLORICA îngrijitor curăț.
11 SZEKELY ILDIKO-GYONGYI îngrijitor curăț.
12 TOLCSER MARGIT îngrijitor curăț.
13 TRONCA FLORICA îngrijitor curăț.
14 BALOGH MARGHIT ANDREA muncitor
15 BLIZIK ANAMARIA muncitor
16 FAZEKAS LASZLO muncitor
17 FINCICKI ALADAR muncitor
18 BARTA KAROLY paznic
19 BOTA NICOLAE IOAN paznic
20 COZAC ȘTEFAN paznic
21 LAZĂR MIHAI paznic

Érettségi

            CALENDARUL examenului de bacalaureat național – 2016

Sesiunea iunie-iulie 2016

30 mai – 3 iunie 2016   -Înscrierea candidaţilor la prima sesiune de examen

3 iunie 2016  – Încheierea cursurilor pentru clasa a XII-a/a XIII-a

13 – 15 iunie 2016   -Evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba română – proba A

15 – 17 iunie 2016  – Evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba maternă – proba B

21 – 24 iunie 2016    -Evaluarea competenţelor digitale – proba D

27 iunie – 1 iulie 2016 – Evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă de circulație internațională – proba C

4 iulie2016  – Limba şi literatura română – proba E)a) – probă scrisă

5 iulie 2016  –  Limba şi literatura maternă – proba E)b) – probă scrisă

6 iulie 2016   –  Proba obligatorie a profilului – proba E)c) – probă scrisă

8 iulie 2016   – Proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d)– probă scrisă

12 iulie 2015   – Afişarea rezultatelor (până la ora 16,00)

12 iulie 2015  -Depunerea contestaţiilor (orele 16,00 – 20,00)

13 -15 iulie 2015 -Rezolvarea contestaţiilor

16 iulie 2015  -Afişarea rezultatelor finale

 Sesiunea august-septembrie 2016

18 – 22 iulie 2016   -Înscrierea candidaţilor la a doua sesiune de examen

16-17 august 2016   -Evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba română – proba A

16-17 august 2016   -Evaluarea competenţelor lingvistice de comunicare orală în limba maternă – proba B

17-19 august 2016  – Evaluarea competenţelor lingvistice într-o limbă de circulație internațională – proba C

18-19 august 2016   -Evaluarea competenţelor digitale – proba D

22 august 2016   – Limba şi literatura română – proba E)a) – proba scrisă

23 august 2016    – Limba şi literatura maternă – proba E)b) – probă scrisă

24 august 2016     -Proba obligatorie a profilului – proba E)c) – probă scrisă

26 august 2016       -Proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă

29 august2016        -Afişarea rezultatelor (până la ora 16,00) şi depunerea contestaţiilor (orele 16,00 – 20,00)

30-31 august2016 – Rezolvarea contestaţiilor

1 septembrie2016  – Afişarea rezultatelor finale

NOTĂ: La solicitarea comisiilor de bacalaureat judeţene/a municipiului Bucureşti sau din proprie iniţiativă, Comisia Naţională de Bacalaureat poate aproba în situații excepționale prelungirea perioadelor de susţinere a probelor de evaluare a competenţelor digitale sau lingvistice, de evaluare a lucrările scrise ori de afișare a rezultatelor, precum și reducerea perioadei de afișare a rezultatelor.